Blog

Po pierwsze: nie tłumacz się

środa, 17 marca 2021

Minęło sporo czasu od tej rozmowy. U obu kobiet życie potoczyło się bardzo szybko. Antonina miała dużo pracy, a w związku z tym alibi, żeby nie zmieniać nic u siebie. Tak przynajmniej to wyglądało z zewnątrz. Coś nowego wymaga wysiłku, by zmianę wprowadzić, odwagi, zmierzenia się z otoczeniem.

Więcej...

 

Czas przeobrażania się

wtorek, 26 stycznia 2021

Joanna miała rację, że przyjaciółka przestraszy się swoich postanowień, szczerej wypowiedzi i zacznie wszystkiego żałować.

Więcej...

 

Odzyskać do siebie szacunek, ale jak?

piątek, 15 stycznia 2021

Antonina niedługo przekroczy rubikon. Takie urodziny skłaniają do refleksji. Jest kobietą atrakcyjną, ale wewnątrz czuje się stara, mało wartościowa. Właśnie zadzwoniła do najlepszej przyjaciółki, z którą może szczerze porozmawiać.

Więcej...

 

Wybieraj myśli jak ubrania

poniedziałek, 21 grudnia 2020

Jak sobie poradzić z myślami zabierającymi spokój? Przychodzą w niespodziewanym momencie i nie chcą odejść. Nie zapraszam ich, ale one czyhają na mnie.

Więcej...

 

Frustrująca sytuacja – praca zdalna i…

piątek, 11 grudnia 2020

Już powoli mam dość stanu. Zmieniłam tryb mojego życia i bardzo dużo czasu spędzam w domu. Nie spodziewałam się, że tak mnie to wykończy. Jestem dorosła, obecnie pracuję zdalnie, czego rodzice zupełnie nie rozumieją. Uważają, że jak jestem w domu, to mogę przy okazji wyskoczyć do sklepu, sprzątać…

Więcej...

 

Twoje oczekiwania to nie są moje obietnice – nie muszę ich spełniać

czwartek, 3 grudnia 2020

Uwielbiam późne, grudniowe popołudnia. Zaczynam myśleć o choince i przygotowaniach do świąt. Zrobiłam sobie kakao, otuliłam kocem, otworzyłam komputer i zobaczyłam list.

Więcej...

 

Jeśli zechcesz to dasz radę – kto wymyśla takie bzdury?

wtorek, 24 listopada 2020

Już nie jestem w stanie być superbohaterką. Nie umiem spokojnie słuchać, że wszystko mi się uda, jeśli tyko zechcę, że wszystko jest w głowie, co mnie nie zabije, to mnie wzmocni… Kto wymyśla takie bzdury?

Więcej...

 

Czerwona strefa i napięcie

poniedziałek, 16 listopada 2020

Narasta we mnie złość. Nie wiem dlaczego. Być może zamknięcie w domu z powodu pandemii tak na mnie wpływa. Pracuję zdalnie, kontakty ograniczyłam, albo inni ograniczyli ze mną i właściwie wychodzę z domu jedynie po zakupy, czasami porozmawiam przez telefon.

Więcej...

 

Chyba przyciągam do siebie takich facetów. Ratunku!

środa, 9 września 2020

Ratunku – naprawdę mam tego dość! Coś jest ze mną nie tak, że nie udaje mi się utrzymać związku? Po za tym zawsze wpadam w te same sieci.

Więcej...

 

Ustawiczny mówca (z cyklu: Toksyczne relacje)

niedziela, 26 kwietnia 2020

Moja przyjaciółka kiedy już zacznie mówić, to nikt nie potrafi jej przerwać. Ona ciągle ma coś do powiedzenia. A jeśli jakimś cudem uda mi się włączyć do rozmowy i coś powiedzieć o sobie, ponieważ potrzebuję albo rady, albo po prostu się wygadać, to ona tylko czeka na okazję żeby znów zacząć mówić o sobie.

Więcej...

 

 

Nowsze wpisy Starsze wpisy