Blog

Frustrująca sytuacja – praca zdalna i…

piątek, 11 grudnia 2020

Już powoli mam dość stanu. Zmieniłam tryb mojego życia i bardzo dużo czasu spędzam w domu. Nie spodziewałam się, że tak mnie to wykończy. Jestem dorosła, obecnie pracuję zdalnie, czego rodzice zupełnie nie rozumieją. Uważają, że jak jestem w domu, to mogę przy okazji wyskoczyć do sklepu, sprzątać…

Najgorsze jest to, że czuję się w obowiązku ciągle tłumaczyć. Mam wrażenie, że staję na baczność i melduję się ze swoich planów, raportuję co zrobiłam i przepraszam, że nie czytam im w myślach. Kiedy chodziłam do pracy, to nie było mnie długo w domu, wracałam zmęczona. Czekał na mnie obiad, miło rozmawialiśmy.

Chciałabym wrócić do poprzedniego stanu, kocham ich, ale chyba niedługo eksploduję. Jestem coraz bardziej sfrustrowana tą sytuacją. Coś powinnam zmienić? Ale z drugiej strony wydaje mi się, że przestaje mi się chcieć zmian, przyzwyczaiłam się do ciepełka domowego i gorących obiadków. Do bezpieczeństwa domowego azylu. Usłyszałam od koleżanki, że chcę przedłużyć sobie młodość, dlatego tak się zachowuję. Czy mogę liczyć na jakąś wskazówkę? – Natalia

Droga Natalio

Rzeczywiście nowa sytuacja powoduje napięcie, inaczej pracujemy, więcej czasu spędza się ze sobą w domu. Odkrywamy u siebie nowe cechy, albo stare wady nabierają mocniejszego zabarwienia. Jeśli nie pracuje się nad rozładowaniem stresu, uporządkowaniem emocji i nie wsłuchuje w swój organizm, to może być trudno.

Nie napisałaś o sobie zbyt wiele. Rozważ proszę dlaczego meldujesz się rodzicom, czy dlatego, że oni cię przepytują, czy może dlatego, że sama tego chcesz i robisz to automatycznie.

Zacznij od tego, że jak znowu będziesz chciała „złożyć raport”- to nabierz powietrza i poczekaj chwilę, po czym zacznij mówić o czymś innym niż zamierzałaś. Zaobserwuj co wtedy poczujesz i co się będzie działo? Może okazać się, że to wystarczy.

Natomiast jeśli chodzi o pracę, to staraj się cierpliwie rodzicom tłumaczyć, że jesteś zajęta. Nie napisałaś też jak wygląda Twoje miejsce pracy oraz czy się przebierasz, czy raczej pracujesz w zwykłym domowym stroju. Warto stworzyć specjalne miejsce pracy w domu, zmienić ubranie wtedy sama poczujesz się bardziej komfortowo i z zewnątrz będzie wyglądać poważnie.

Powrót na stronę główną bloga