Blog

Filozofia nic nie robienia

poniedziałek, 23 maja 2022

Nie robić nic. Pewnie co jakiś czas marzą Ci się, albo takie momenty, albo nawet dłuższe chwile. Mam nadzieję, że nie odkładasz tego do czasu emerytury. Dlaczego? Dlatego, że „nie robienia nic” trzeba się nauczyć. To jest taka sama umiejętność, jak każda inna, więc aby ją posiąść potrzeba ćwiczeń i treningu.

Więcej...

 

Lepiej zatańcz ze mną

środa, 18 maja 2022

Lubisz tańczyć? Ja bardzo lubię i tańczę chętnie. Kobieta w tańcu, koń w galopie, żaglowiec z rozwiniętymi żaglami, to są trzy najpiękniejsze widoki na świecie. Tak mówią.

Więcej...

 

Niczego nie kończę, lecz zaczynam

sobota, 7 maja 2022

Wiosna kojarzy się z przebudzeniem, nowym początkiem. Niby banał, ale zależy w jakim kontekście się rozpatruje. Przyroda budzi się, rozkwitają kwiaty, lęgną się ptaki, jest kolorowo i zielono. Wokół słychać innych mieszkańców Ziemi, nie tylko ludzi.

Więcej...

 

Przygotuj się na święta – sposoby na trudne pytania

poniedziałek, 13 grudnia 2021

Niedługo święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi spotkania. Mogą one być wspaniałe, ponieważ zobaczysz osoby, za którymi tęsknisz, albo na co dzień nie ma czasu na dłuższą rozmowę z nimi.

Więcej...

 

Pewność siebie potrzebna od zaraz!

wtorek, 7 grudnia 2021

Każdemu mogą przytrafić się sytuacje, kiedy przyda się pewność siebie. Choćby wtedy, gdy szef wzywa na dywanik, bo jest niezadowolony z wykonanej pracy, lub zwyczajnie ma zły humor i szuka osoby, na którą mógłby przelać swoje niezadowolenie i właśnie jesteś w pobliżu.

Więcej...

 

Kobieta pewna siebie

czwartek, 16 września 2021

Ciekawa jestem jak myślisz o sobie, jaka jesteś? Czy masz siłę do bycia sobą, czy też uzależniasz ją od tego, jak inni cię oceniają? Czy w ogóle się nad tym zastanawiałaś? Od tego, jak siebie widzisz i co czujesz zależą relacje jakie tworzysz, a za tym idzie związek, praca, realizowanie marzeń.

Więcej...

 

Zielono mi – czyli o relacjach

środa, 15 września 2021

Od relacji raczej się nie ucieknie. No może na bezludnej wyspie można od nich nieco odetchnąć, ale czy na pewno? Nie wiem, nie sprawdzałam.

Więcej...

 

Kobieca torebka – by odgrywać ważną rolę w relacjach

piątek, 3 września 2021

Kobieca torebka może pomieścić wszystko, doświadczam tego za każdym razem, gdy szukam kluczy. Zanim się do nich dokopię, zdarza mi się znaleźć różne inne rzeczy, o których zupełnie zapomniałam. Zainspirowałam się tym i przygotowałam cykl spotkań dla kobiet na nowy sezon.

Więcej...

 

Po pierwsze: nie tłumacz się

środa, 17 marca 2021

Minęło sporo czasu od tej rozmowy. U obu kobiet życie potoczyło się bardzo szybko. Antonina miała dużo pracy, a w związku z tym alibi, żeby nie zmieniać nic u siebie. Tak przynajmniej to wyglądało z zewnątrz. Coś nowego wymaga wysiłku, by zmianę wprowadzić, odwagi, zmierzenia się z otoczeniem.

Więcej...

 

Czas przeobrażania się

wtorek, 26 stycznia 2021

Joanna miała rację, że przyjaciółka przestraszy się swoich postanowień, szczerej wypowiedzi i zacznie wszystkiego żałować.

Więcej...

 

 

Nowsze wpisy Starsze wpisy