Blog

Spacerujące parasolki a schematyczne myślenie

wtorek, 24 października 2023

Pada deszcz. Trudno się dziwić, bo przecież kończy się październik. Wyglądam przez okno i sprawdzam, czy żółkną już liście na drzewach.

Więcej...

 

Skończyły się wakacje – zrób plan na jesień

wtorek, 5 września 2023

Skończyły się wakacje i zaczyna się nowa, cudowna pora roku, moja ulubiona– jesień. Uwielbiam jesień, bo jest niezwykle różnorodna: ciepła, kolorowa, zimna i ponura. Żeby przeżyć ją interesująco, warto zrobić plan. Trochę tak jak się robi na początku roku, a przynajmniej ludzie mają plany by to robić.

Więcej...

 

Zazdrość – jak korrida

piątek, 28 lipca 2023

Byk zostaje wypuszczony na arenę, najpierw go drażnią, a później brutalnie atakują. Zakończenie może być różne. Korrida to widowisko, które ma etapy. Zupełnie podobnie jest z zazdrością.

Więcej...

 

Prokrastynacja – żeby się chciało chcieć

czwartek, 20 lipca 2023

Prokrastynacja – brzmi przyjemnie i może przynosić poprawę nastroju, ulgę, przynajmniej na jakiś czas. Chodzi o odraczanie, odkładanie na potem, czasem nawet na nie wiadomo kiedy. Może ujawniać się właściwie w każdej dziedzinie życia.

Więcej...

 

Lato z emocjami

czwartek, 6 lipca 2023

Emocje mają wpływ na jakość Twojego życia. Naprawdę mogą spowodować, że życie jest trudne, smutne, albo fantastyczne. Albo masz tylko problemy do rozwiązania, albo wyzwania.

Więcej...

 

Relacje są jak taniec

wtorek, 30 maja 2023

Dobre relacje to jednocześnie sztuka i misterna robota. Można je porównać do koronek utkanych z delikatnych nici. Czasem się udaje za pierwszym razem zrobić coś niebywale pięknego a innym razem nici się plączą. I trzeba zaczynać od nowa.

Więcej...

 

Trzy słowa – poczucie własnej wartości

poniedziałek, 8 maja 2023

Poczucie własnej wartości – to są trzy słowa. Rozszyfrujmy je teraz. Najpierw jest poczucie, czyli wrażenie, świadomość. Własnej – można też powiedzieć: osobistej, prywatnej, niezależnej.

Więcej...

 

Myśl o sobie dobrze – czekoladowy początek

piątek, 28 kwietnia 2023

Tak, właśnie tak: czy zastanawiasz się nad tym w jaki sposób myślisz o sobie? To ma bardzo duże znaczenie. Jeśli myślisz o sobie dobrze, to z pewnością poczucie własnej wartości jest na wysokim poziomie, a to pociąga za sobą radzenie sobie w relacjach, z emocjami, wszelkimi sferami życia. A jeśli jest inaczej, to sprawy przyjmują zupełnie inny obrót.

Więcej...

 

Kawa z chili – kobieta dzika i łagodna

poniedziałek, 23 stycznia 2023

Nieważne, czy jestem kobietą dojrzałą, czy też dopiero wchodzę w dorosłe życie. Nieważne, czy mam bagaż doświadczeń, czy też dopiero pakuję swój plecak. To naprawdę jest nieistotne, chociaż oczywiście mój plecak jest przeogromny.

Więcej...

 

Filozofia nic nie robienia

poniedziałek, 23 maja 2022

Nie robić nic. Pewnie co jakiś czas marzą Ci się, albo takie momenty, albo nawet dłuższe chwile. Mam nadzieję, że nie odkładasz tego do czasu emerytury. Dlaczego? Dlatego, że „nie robienia nic” trzeba się nauczyć. To jest taka sama umiejętność, jak każda inna, więc aby ją posiąść potrzeba ćwiczeń i treningu.

Więcej...

 

 

Nowsze wpisy Starsze wpisy