Blog

Ustawiczny mówca (z cyklu: Toksyczne relacje)

niedziela, 26 kwietnia 2020

Moja przyjaciółka kiedy już zacznie mówić, to nikt nie potrafi jej przerwać. Ona ciągle ma coś do powiedzenia. A jeśli jakimś cudem uda mi się włączyć do rozmowy i coś powiedzieć o sobie, ponieważ potrzebuję albo rady, albo po prostu się wygadać, to ona tylko czeka na okazję żeby znów zacząć mówić o sobie.

Więcej...

 

Nie przeczekuj burzy – zacznij tańczyć w deszczu

wtorek, 21 kwietnia 2020

Nie wiem, co się ze mną dzieje? Myślę powoli, nie mam ochoty na nic innego oprócz przeczekiwania czasu. Takie zachowania, których nie lubię wyzwala obecna sytuacja. Po domu snuję się w starych leginsach, wychodząc do sklepu ubieram maseczkę, wiec nie robię makijażu.

Więcej...

 

Korona-Kontroler (z cyklu: Toksyczne relacje)

piątek, 10 kwietnia 2020

Ratunku! Już sobie nie radzę. Przez te ograniczenia i konieczność przebywania w domu nie mam dokąd uciec. A chodzi o to, że mieszkam z osobą, która po prostu musi wszystko wiedzieć. Lubi doradzać, a właściwie wymuszać realizowanie swoich rad w przekonaniu, że robi to dla mojego dobra.

Więcej...

 

Pomogę Ci przetrwać w domu

piątek, 3 kwietnia 2020

Czy masz wrażenie, że obudziłaś się w nowej rzeczywistości? Wczoraj, a może zupełnie niedawno miałaś plany, planowałaś wyjazdy, nowe ubrania i buty. W krótkim czasie wszystko się zmieniło. Jeszcze niedawne kłopoty przestały mieć znaczenie, a pojawiły się inne.

Więcej...

 

Droga do lepszego porozumiewania się

sobota, 7 grudnia 2019

Natalia poczuła się niezbyt dobrze. Z jednej strony zdziwiła się, że dopiero teraz zauważyła sposób działania siostry, a właściwie znalazła siły, by to głośno wypowiedzieć w jej obecności.

Więcej...

 

Jak ostre papryczki

sobota, 23 listopada 2019

– Właściwie, to dlaczego tak bardzo się zezłościłaś? Przecież mogłaś inaczej rozwiązać problem. Tym bardziej, że powód nieporozumienia wydaje się błahy – zastanawiała się Natalia.

Więcej...

 

Gość o północy

środa, 6 listopada 2019

Natalia cała rozpromieniona notowała coś w kalendarzu. Kiedy do drzwi zadzwonił dzwonek. Nieco zdziwiona spojrzała najpierw na zegarek, a później na drzwi. Była już prawie północ. Dzwonek nadal dzwonił, więc w końcu postanowiła zainteresować się kto ją chce odwiedzić o tej porze.

Więcej...

 

Kawa z nutą chili – warsztaty dla kobiet o marzeniach

poniedziałek, 21 października 2019

– I jak się czujesz? – zapytała Amelia siostrę. – Fantastycznie, zdobyłam pracę, jestem w zespole z Piotrem i teraz sama nie wiem co robić?

Więcej...

 

Poszukiwania babiego lata i…

środa, 16 października 2019

Siostry po kilku dniach znów się spotkały. Natalia sprawiała wrażenie wyczerpanej i bez inicjatywy. – Wyglądasz jakbyś przerzuciła tonę węgla do piwnicy – zaczęła Amelia – co się stało?

Więcej...

 

Pilot automatyczny

wtorek, 8 października 2019

– Dobrze, że te warsztaty nie trwały zbyt długo – powiedziała Natalia – miałam wrażenie, że właściwie wszystko wiem. W końcu pracuję w korporacji i co jakiś czas mamy szkolenia. Tyle ich było, że już nie mam do nich siły, ani ochoty. Teraz poszłam z innym nastawieniem, by uporządkować wiedzę, czego uczą się inni.

Więcej...

 

 

Nowsze wpisy Starsze wpisy