Blog

Wybieraj myśli jak ubrania

poniedziałek, 21 grudnia 2020

Jak sobie poradzić z myślami zabierającymi spokój?

Przychodzą w niespodziewanym momencie i nie chcą odejść. Nie zapraszam ich, ale one czyhają na mnie. Jestem osobą, która pamięta różne doświadczenia, nie tylko te dobre. Wcale nie chcę, aby one dominowały nade mną, niestety tak dzieje się coraz częściej. Szczególnie, kiedy jestem przepracowana, albo w słabszej kondycji psychiczno-fizycznej.

W takich sytuacjach mgliste wspomnienia wręcz mnie pochłaniają i duszą. Nie lubię siebie takiej. Chciałabym to zmienić, pracuję nad sobą, ale na razie mam kiepskie rezultaty. Potrzebuję wsparcia, nie wiem od czego zacząć. – Zuzanna

Droga Zuzanno. Bardzo proszę zaparz dobrej herbaty, znajdź trochę czasu i odpowiedz na pytania: kiedy zaczynają Cię atakować „zmory”, w jakich konkretnie sytuacjach to się dzieje? Jak się objawia?

Nie chodzi wyłącznie o to, czy krzyczysz, czy płaczesz, czy wspominasz co kto Ci zrobił. Ale na przykład, czy boli Cię brzuch, głowa, a może masz kłopoty z oddychaniem? Jakie są pierwsze symptomy? Ustalenie początkowych oznak pomoże szybko się rozprawić z „nieproszonym gościem”, ponieważ on się nie zdąży rozpanoszyć a Ty nie stracisz zbyt dużo sił.

Zatem, kiedy już ustalisz początek, to wtedy zajmij się czymś, co Cię zaangażuje w stu procentach. Pomyśl o czymś przyjemnym, po prostu wybieraj myśli jak ubrania. Nie poddawaj się, tylko przystąp do działania. Znajdź też czas na relaks, który z pewnością przyniesie korzyści. Zapraszam Cię na spotkanie, aby ustalić bardziej precyzyjny plan dla Ciebie.

Powrót na stronę główną bloga