Blog

Kawa z chili – kobieta dzika i łagodna

poniedziałek, 23 stycznia 2023

Nieważne, czy jestem kobietą dojrzałą, czy też dopiero wchodzę w dorosłe życie. Nieważne, czy mam bagaż doświadczeń, czy też dopiero pakuję swój plecak. To naprawdę jest nieistotne, chociaż oczywiście mój plecak jest przeogromny.

Każdy kto mnie zna, wie o tym, bo już dawno próg pełnoletności przekroczyłam. Kiedyś usłyszałam, że wiek to tylko liczba, a wszystko zależy od tego, jak się czujesz. Wiem, że to slogan, ale brzmi optymistycznie i tego warto się trzymać. A przynajmniej co jakiś czas przypominać sobie o tym.

Kobieta jest istotą nieprzewidywalną, łączy dzikość i łagodność, to jest naprawdę fascynujące, jest silna. Mówią też, że siła jest kobietą. Dlatego chcę Cię zachęcić abyś poświęciła sobie trochę czasu na zaplanowanie, co chcesz zrobić w najbliższej przyszłości dla siebie i dla innych. Rozwój osobisty zajmuje naprawdę godne miejsce w ludzkiej świadomości, co zaczęło skutkować zbyt dużym naciskiem na dbałość o własne potrzeby. Tak bardzo, że zapomina się o reszcie świata. Równowaga zostaje zachwiana, a to nie jest dobre.

Harmonia to podstawa, więc najpierw spójrz w lustro i porozmawiaj z osobą, którą widzisz, może ustalicie czego potrzebuje? A później postaraj się zmienić świat komuś bliskiemu, by na twarzy zagościł uśmiech. Jeszcze chcę Cię zapytać, czy znasz swoje emocje? Na ile jesteś ich świadoma? Czy raczej otaczają Cię niespodziewanie? A może czujesz się jak na ogonie smoka i tylko czekasz aż samo coś się zmieni? Naprawdę warto o nie zadbać, nie zwlekaj, nie trać czasu. Nadarza się dobra okazja, bo znów zaczyna się kolejny rok, więc jakie masz plany? Jeśli nie jesteś pewna co zrobić, napisz do mnie. Coś wymyślimy.

Powrót na stronę główną bloga