Blog

Myśl o sobie dobrze – czekoladowy początek

piątek, 28 kwietnia 2023

Tak, właśnie tak: czy zastanawiasz się nad tym w jaki sposób myślisz o sobie? To ma bardzo duże znaczenie. Jeśli myślisz o sobie dobrze, to z pewnością poczucie własnej wartości jest na wysokim poziomie, a to pociąga za sobą radzenie sobie w relacjach, z emocjami, wszelkimi sferami życia. A jeśli jest inaczej, to sprawy przyjmują zupełnie inny obrót.

Ale co wspólnego z poziomem pewności siebie, traktowaniu siebie ma czekolada, a właściwie czekoladowy początek? No cóż. Czekolada raczej każdemu dobrze się kojarzy. Można ją zjeść, wypić, posmarować ciało, dodaje sił, a te z pewnością przydadzą się na początku drogi, w którą Cię zabieram. Którą opcję wybierasz na początek, wiesz chodzi o czekoladę? Może na początek napijemy się filiżankę czekolady i zaczynamy.

A zatem, jak o sobie myślisz? Czy dobrze, czy raczej stawiasz sobie duże wymagania i nie udaje Ci się im sprostać? A dlaczego są takie duże, czy może chcesz komuś coś udowodnić, albo pokazać się, liczysz na coś? To warunkuje poziom pewności siebie. Jaka jest Twoja świadomość w tym zakresie? Zarówno jeśli jest spora, to także warto co jakiś czas ją przeanalizować, by zwiększyć siłę do bycia sobą. Natomiast jeśli nie masz najmniejszego pojęcia, to proszę znajdź czas na to, by się to zmieniło.

Abyś mogła cokolwiek dla siebie zrobić, najpierw powinnaś zwolnić a nawet zatrzymać się. W ferworze różnorakich zajęć możesz nie dostrzec różnicy pomiędzy tym co naprawdę jest Twoim zasadniczym problemem a co tylko wydaje Ci się, że nim jest. Jednakże samo przyhamowanie nie wystarczy, o ile nadal będziesz zastanawiać się nad tym co masz jeszcze do zrobienia? Chodzi o taki stan ducha, który gwarantuje przejście na inny poziom własnej egzystencji.

Żeby to osiągnąć, postaraj się i zainwestuj trochę czasu, uwagi, woli i kreatywności. A później w bezpieczne miejsce odłóż poczucie odpowiedzialności za bliskich oraz wszelkie egzystencjalne problemy. Dopiero wtedy będziesz odpoczywać. A kiedy poczujesz się naprawdę odprężona, to zaczniesz cieszyć się śpiewem ptaków i różnymi drobnymi rzeczami, których dotychczas nie zauważałaś. Tak, teraz jesteś gotowa do działania, więc pora zapoczątkować wyprawę do celu, który chcesz osiągnąć. Wyruszamy w drogę.

Powrót na stronę główną bloga