Blog

Lato z emocjami

czwartek, 6 lipca 2023

Emocje mają wpływ na jakość Twojego życia. Naprawdę mogą spowodować, że życie jest trudne, smutne, albo fantastyczne. Albo masz tylko problemy do rozwiązania, albo wyzwania.

Gdy czujesz się dobrze, to wszelkie sprawy, które masz do załatwienia są łatwiejsze. Inaczej odnosisz się do ludzi, masz więcej cierpliwości i uśmiechu. Twoje myśli i słowa są przyjazne. Masz więcej energii i siły. Na koniec dnia dziwisz się, jak wiele udało Ci się zrobić. Czy to zauważyłaś?

A jeśli już rano jesteś smutna, przygnębiona, a nawet zła, to przez cały dzień trudno to zmienić. A nawet wcale możesz nie mieć ochoty na zmiany. Na szczęście emocje nie są stałe, one przypływają i odpływają. Nie warto się do nich przywiązywać. Nie zatrzymasz jakiejś ulubionej emocji na długo.

Zdecydowanie lepiej pozwolić im odejść. Emocje pokazują, że w jakiejś sytuacji coś trzeba naprawić. I zamiast tkwić w zdenerwowaniu, zażenowaniu, albo smutku, trzeba znaleźć rozwiązanie kłopotu, wprowadzić konieczne zmiany w życiu. Skupianie się wyłącznie na emocjach prowadzi do utraty nad sobą kontroli.

Zaczyna się lato i chcę Cię namówić do przyjrzeniu się swojemu życiu emocjonalnemu. Jeśli masz jakieś konkretne sprawy związane z tą sferą Twojego życia, to napisz.

Powrót na stronę główną bloga