Blog

Relacje są jak taniec

wtorek, 30 maja 2023

Dobre relacje to jednocześnie sztuka i misterna robota. Można je porównać do koronek utkanych z delikatnych nici. Czasem się udaje za pierwszym razem zrobić coś niebywale pięknego a innym razem nici się plączą. I trzeba zaczynać od nowa.

Nie wspomnę ile potrzeba czasu i zaangażowania, kiedy zniszczy się robótkę. A ile przy tym jest emocji i stresu?

A może relacje są jak taniec? Lubię tańczyć, więc dla mnie to dobre porównanie. W tańcu trzeba słuchać muzyki, rytmu, dobierać kroki i reagować na taniec partnera. Chociaż wydaje się łatwo, to zanim nauczysz się tańczyć trzeba poświecić dużo czasu, zaangażowania.

Tak samo jest w relacjach, na wiele spraw lepiej uważać i dostosować swoje zachowanie, słowa, poradzić sobie z emocjami. Potrzeba wiedzy i umiejętności. Ale też przydaje się poczucie własnej wartości. Koniecznie staraj się pracować nad jej kondycją, ponieważ łatwo ją stracić i tego nie zauważyć.

Jeśli zaniedbasz sferę pewności siebie, to łatwiej będzie można Tobą manipulować, wykorzystywać, albo zwyczajnie trudniej Ci będzie cieszyć się życiem. Możesz sprawdzić jej stan, wprawdzie jest wiele sposobów, jednym z nich może być radzenie sobie z krytyką. Jakie emocje w Tobie wzbudza? Czy krytykowanie wywołuje u Ciebie napięcie i masz ochotę uciec, albo protestować. A jak znosisz różnicę zdań, jak się wtedy czujesz? A jak reagujesz?

Na dzisiaj to tyle, sprawdź te kwestie i nie martw się. Pomyśl, że uczysz się nowego tańca.

Powrót na stronę główną bloga