Blog

Trzy słowa – poczucie własnej wartości

poniedziałek, 8 maja 2023

Poczucie własnej wartości – to są trzy słowa. Rozszyfrujmy je teraz. Najpierw jest poczucie, czyli wrażenie, świadomość. Własnej – można też powiedzieć: osobistej, prywatnej, niezależnej. Wartość – ważność, znaczenie, ranga, potencjał. A zatem jakie jest Twoje wrażenie na temat Twojego osobistego potencjału? Jak siebie widzisz Ty, a jak widzą Ciebie inni? Jakie sygnały w związku z tym przekazujesz światu i ludziom? Czy zastanawiałaś się nad tym?

Tak, wiem sporo tych pytań szczególnie, że z jednej strony o sprawy zasadnicze i ważne, a z drugiej strony niejednokrotnie zaniedbywane, albo odkładane na dalszy plan. Zapomina się o tej sferze, chociaż gdzieś tam z tyłu głowy kołacze, że to jest jednak zasadnicza sfera. Żeby okiełznać poczucie własnej wartości, warto zacząć od emocji, to one wysuwają się na pierwszy plan. Zależy jak o sobie myślisz, jakie masz o sobie przekonanie, ponieważ to wpływa na zachowania, kontaktowanie się z innymi ludźmi, na wszelkie decyzje.

Poczucie własnej wartości, pewność siebie, to jest teraz modny temat, wiele się o tym pisze, można znaleźć Internecie różne ćwiczenia, by poprawić pewność siebie, można zapisać się na odpowiednie szkolenia. Tak, ale ważne jest, by coś z tym zrobić. Co jakiś czas warto podnieść poczucie własnej wartości, nawet jeśli uważasz, że masz wysoki poziom w tej sferze. Zatem co zamierzasz zrobić?

Powrót na stronę główną bloga