Blog

Pilot automatyczny

wtorek, 8 października 2019

– Dobrze, że te warsztaty nie trwały zbyt długo – powiedziała Natalia – miałam wrażenie, że właściwie wszystko wiem. W końcu pracuję w korporacji i co jakiś czas mamy szkolenia. Tyle ich było, że już nie mam do nich siły, ani ochoty. Teraz poszłam z innym nastawieniem, by uporządkować wiedzę, czego uczą się inni.

– Ja też odniosłam podobne wrażenie. Było o prezentowaniu się, ubieraniu, asertywności, parę pomysłów na radzenie sobie ze stresem. Możemy podsumować co wiemy.

– No tak, ale chyba nie wiem co zrobić. Czuję się ogłupiała. Chcę wziąć ster w swoje ręce, ale mam wrażenie jakby działał pilot automatyczny.

– Pilot automatyczny – to jest dobre określenie – powiedziała Amelia – dokładnie opisuje twoje samopoczucie. Chcesz zmienić tor lotu, ale nadal decyduje ten automat. Dlatego chyba warto ustalić procedury, które pomogą ci to zmienić.

– Od razu widać, że jesteś mądrzejsza – przyznała Natalia z ulgą –zgadzam się, ale jak chcesz to zrobić?

– Zacznijmy od tego co umiesz, jakie atuty chcesz zaprezentować na rozmowie o pracę, jak się ubrać, itd. A później pomyślimy, co dalej. Natalia wzięła się do spisywania dotychczasowych swoich zachowań w podobnych sytuacjach. Nie spieszyła się, zależało jej na tym, by dogłębnie przeanalizować, które z nich były korzystne przy wcześniejszych rozmowach, a które wręcz przeciwnie.

Powrót na stronę główną bloga