Blog

Pomogę Ci przetrwać w domu

piątek, 3 kwietnia 2020

Czy masz wrażenie, że obudziłaś się w nowej rzeczywistości? Wczoraj, a może zupełnie niedawno miałaś plany, planowałaś wyjazdy, nowe ubrania i buty. W krótkim czasie wszystko się zmieniło. Jeszcze niedawne kłopoty przestały mieć znaczenie, a pojawiły się inne.

Życie zaczęło koncentrować się na sprawach podstawowych: zdrowiu i bezpieczeństwie. Na dodatek bardzo dużo czasu spędzasz w domu: praca zdalna, zorganizowanie czasu dzieciom, częstsze relacje z bliskimi, nie zawsze łatwe. Zwykle Ty, albo część domowników przebywała poza domem. A w obecnej sytuacji wszyscy siedzą razem i trzeba się dogadywać.

Nie zawsze jest łatwo i nie masz zbyt wiele pomysłów na odstresowanie. Emocje zaczynają sprawiać kłopot, chadzają swoimi drogami, wymykają się spod kontroli. Być może wybuchasz w sytuacjach, w jakich dotychczas byłaś opanowana. Powoli zaczynają niepokoić Cię własne zachowania, od euforii do granic afektu. Co zrobić, by przetrwać? Czego potrzeba, by dać sobie radę?

Nie ma jednakowej recepty, ponieważ sporo zależy od Twojej osobowości, przyzwyczajeń i warunków w jakich teraz się znajdujesz. Duże znaczenie także mają relacje – na ile są dobre, a na ile toksyczne? Czy potrafisz sobie z nimi poradzić? Z czym masz największe kłopoty? Z emocjami czy relacjami? A może ze skumulowanym stresem, pewnością siebie? Z nadmierną wrażliwością?

Napisz, pomogę Ci przetrwać w domu.

Powrót na stronę główną bloga