Blog

Skończyły się wakacje – zrób plan na jesień

wtorek, 5 września 2023

Skończyły się wakacje i zaczyna się nowa, cudowna pora roku, moja ulubiona– jesień. Uwielbiam jesień, bo jest niezwykle różnorodna: ciepła, kolorowa, zimna i ponura. Żeby przeżyć ją interesująco, warto zrobić plan. Trochę tak jak się robi na początku roku, a przynajmniej ludzie mają plany by to robić.

Zazwyczaj programy działania, grafiki tworzone są w sposób zadaniowy, wpisuje się do kalendarza konkretne zadania, np. dieta, porządkowanie szafy, trening, zadzwonić do M., albo powtórzyć angielski.

A ja proszę Cię: nie patrz na siebie jak na zadanie, ale z miłością. Takie podejście zwiększy perspektywę i pozwoli Ci więcej zobaczyć. Choćby, które sprawy masz rozpoczęte i mimo najszczerszych chęci ich nie zakończyłaś? Dlaczego je porzucasz? Być może nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi na pytanie, albo odpowiedź Cię zadziwi.

Zastanów się także jakie lęki u Ciebie dominują, czego się boisz? Poszukaj ich źródła, wówczas będziesz mogła sobie z nimi radzić. A może masz jakieś marzenia? Wybierz któreś i postaraj się je spełniać, żeby się to udało, to każdego dnia wieczorem sprawdź co zrobiłaś, by przybliżyć się do celu.

Nie zniechęcaj się. Żeby bardziej siebie zmotywować do działania, możesz powiedzieć komuś o swoich planach, wtedy trudniej się z nich wykręcić. Powodzenia.

Powrót na stronę główną bloga